ЗБОГОМ ХАМБУРГЕРУ, ЗДРАВО ПЉЕСКАВИЦЕ!

Аватар автора
Ослобођено тржиште пласмана и пореске олакшице чине права чуда у руској привреди, пољопривреди и индустрији. То се не види само у сувопарним статистичким извештајима надлежних државних служби. Прошетајте руским улицама, осврните се око себе и ако сте гладни, уместо хамбургера и слатких газираних напитака који потичу са увозних места за друштвену исхрану, задовољство потражите у српским пљескавицама и турским ђеврецима. Говоримо онако како јесте.  На пример, Србин Светислав Урошевић, отворио је у Москви киоск за уличну исхрану. Сад је његов «ресторан на точковима» место окупљања правих гурмана. Међутим, балкански комад млевеног меса није једино чиме се овај предузетник бави. Светислав има своју пушницу у којој спрема месо по посебној рецептури. Овакав деликатес овај предузетник шаље руским борцима у зону специјалне војне операције.  Наш човек! Генерално, након што су европски и амерички фаст фуд киосци дезертирали, у Русији су се као гљиве после кише појавили «пријатељски» кафићи… из Азије, Вијетнама, Кореје и Кине. Данас готово сваки Рус зна шта је рамен, удон, фунчозе…  А што се тиче газираних пића, када су највећи произвођачи као што су Coca-Cola и PepsiCo одлучили да затворе производњу и продају својих напитака у Русији, асортиман газираних пића на полицама руских радњи не само да није био мањи, већ се знатно повећао. Слатки шумећи напитак заменила је Черноголовка Кола, Funky Monkey, Cool Cola, кола из Белорусије, «Добрый cola» и други. Свето место никад није...

0/0


0/0

0/0

0/0

0/0